Kategori


Müze

İ.T.Ü. HAVACILIK MÜZESİ

İ.T.Ü. HAVACILIK MÜZESİ

Künye İŞVEREN BAŞLANGIÇ BİTİŞ İNŞAAT ALANI YER DURUM İ.T.Ü. Rektörlüğü 2007 2009 3.000 m² İstanbul Tamamlandı Galeri PROJE DETAYLARI İşlevsel zorunluluklar nedeniyle tek bir düzleme yayılması gereken büyük bir yapısal alanın, yapının içeriği ile de anlamsal bağ kuracak biçimde mekansal bir “çokluk” olarak, “kanatlar” olarak adlandırılabilecek dört unsura ayrıştırılması ve böylelikle iri bir bütün değil,..

yaban hayatı müzesi

Künye İŞVEREN BAŞLANGIÇ BİTİŞ İNŞAAT ALANI YER DURUM İ.T.Ü. Vakfı 2010 2012 1.600 m² İstanbul Tamamlandı Galeri PROJE DETAYLARI İTÜ Doğa Parkı içinde yer alan Yaban Hayatı Müzesi, yaban hayatını tanıtmak ve sevdirmek amacıyla tasarlanmıştır. Yapının içinde yer aldığı koru, görünümüne açıldığı kuş türlerini konuk eden gölet, topografik özellikler, çevrenin flora ve faunası ile İstanbul..
R.R.DENKTAŞ Anıt Mezarı & Müzesi

R.R.DENKTAŞ Anıt Mezarı & Müzesi

İŞVEREN BAŞLANGIÇ BİTİŞ İNŞAAT ALANI YER DURUM KKTC 2016 2020 125.000 m2 KKTC Tamamlandı Galeri PROJE DETAYLARI Rauf Raif Denktaş anıt mezarı ve müzesi için 2012 yılında açılan ve sonuçlanan uluslararası proje yarışması sonucunda 1. ödülü kazanan tasarımcılar ile anlaşma sağlanamamıştır. Bu noktada 1. ödül sahibi müelliflerin önerisi üzerine KKTC yönetimi ve Denktaş ailesi yarışmada..

Troya müzesi

İŞVEREN BAŞLANGIÇ BİTİŞ İNŞAAT ALANI YER DURUM T.C. Kültür Bakanlığı 2011 2011 11.000 m2 Çanakkale Yarışma Projesi Galeri PROJE DETAYLARI Troya Müzesi tasarımı, “doğal değerler”, yani yörenin ve yarışma alanının topografik yapısı, çevrenin kırsal kimliği, zeytinlikler, tarım alanları, yarışma alanının açıldığı görünümler ve iklimsel veriler ile yörenin belirgin tarihsel zenginlik ve derinliği, Troya öreni, buluntu..

İkinci dünya savaşı müzesi

İŞVEREN BAŞLANGIÇ BİTİŞ İNŞAAT ALANI YER DURUM Museum Of II.World War 2010 2010 30.000 m2 Gdansk / POLONYA Yarışma Projesi Mansiyon Galeri PROJE DETAYLARI Savaş olmasaydı, müze de olmayacak ve yeşil alan olarak kalabilecek bir alan kentin kalbinden çalınmayacaktı. En azından kentsel siluete girmemesi ve görsel engelleme oluşturmaması için, “müze” mekânsal olarak, “savaş” ise anlamsal..
GENEL MÜDÜRLÜK & MÜZE KOMPLEKSİ

GENEL MÜDÜRLÜK & MÜZE KOMPLEKSİ

Künye İŞVEREN BAŞLANGIÇ BİTİŞ İNŞAAT ALANI YER DURUM KALE Grubu 2006 2006 5.600 m² Çanakkale Tasarım Projesi Galeri PROJE DETAYLARI Üretim, yönetim ve tanıtıma yönelik bir yapı grubunun mekansal anlamda Kale Grubu’nun önceki yapılarında elde edilen kurum kimliği özelliklerinin devamı olarak tasarlanması.