Category


Museum

İ.T.Ü. Aviation Museum

İ.T.Ü. Aviation Museum

INFO CLIENT START FINISH AREA LOCATION STATUS İ.T.Ü. Rektörlüğü 2007 2009 3.000 m² İstanbul Tamamlandı Gallery DETAILS İşlevsel zorunluluklar nedeniyle tek bir düzleme yayılması gereken büyük bir yapısal alanın, yapının içeriği ile de anlamsal bağ kuracak biçimde mekansal bir “çokluk” olarak, “kanatlar” olarak adlandırılabilecek dört unsura ayrıştırılması ve böylelikle iri bir bütün değil, kolay kavranabilir,..

wildlife museum

INFO CLIENT START FINISH AREA LOCATION STATUS İ.T.Ü. Vakfı 2010 2012 1.600 m² İstanbul Tamamlandı Gallery DETAILS İTÜ Doğa Parkı içinde yer alan Yaban Hayatı Müzesi, yaban hayatını tanıtmak ve sevdirmek amacıyla tasarlanmıştır. Yapının içinde yer aldığı koru, görünümüne açıldığı kuş türlerini konuk eden gölet, topografik özellikler, çevrenin flora ve faunası ile İstanbul Boğazı, tasarımı..
R.R.DENKTAŞ Monument Tomb & Museum

R.R.DENKTAŞ Monument Tomb & Museum

CLIENT START FINISH AREA LOCATION STATUS KKTC 2013 2014 125.000 m2 İstanbul Tamamlandı Gallery DETAILS Rauf Raif Denktaş anıt mezarı ve müzesi için 2012 yılında açılan ve sonuçlanan uluslararası proje yarışması sonucunda 1. ödülü kazanan tasarımcılar ile anlaşma sağlanamamıştır. Bu noktada 1. ödül sahibi müelliflerin önerisi üzerine KKTC yönetimi ve Denktaş ailesi yarışmada 2. olan..

Troya museum

CLIENT START FINISH AREA LOCATION STATUS T.C. Kültür Bakanlığı 2011 2011 11.000 m2 Çanakkale Yarışma Projesi Gallery DETAILS Troya Müzesi tasarımı, “doğal değerler”, yani yörenin ve yarışma alanının topografik yapısı, çevrenin kırsal kimliği, zeytinlikler, tarım alanları, yarışma alanının açıldığı görünümler ve iklimsel veriler ile yörenin belirgin tarihsel zenginlik ve derinliği, Troya öreni, buluntu ve kazı..

World War II Museum

CLIENT START FINISH AREA LOCATION STATUS Museum Of II.World War 2010 2010 30.000 m2 Gdansk / POLONYA Yarışma Projesi Mansiyon Gallery DETAILS Savaş olmasaydı, müze de olmayacak ve yeşil alan olarak kalabilecek bir alan kentin kalbinden çalınmayacaktı. En azından kentsel siluete girmemesi ve görsel engelleme oluşturmaması için, “müze” mekânsal olarak, “savaş” ise anlamsal olarak gömülmüştür...
GENEL MÜDÜRLÜK & MÜZE KOMPLEKSİ

GENEL MÜDÜRLÜK & MÜZE KOMPLEKSİ

Info CLIENT START FINISH AREA LOCATION STATUS KALE Grubu 2006 2006 5.600 m² Çanakkale Tasarım Projesi Gallery DETAILS Üretim, yönetim ve tanıtıma yönelik bir yapı grubunun mekansal anlamda Kale Grubu’nun önceki yapılarında elde edilen kurum kimliği özelliklerinin devamı olarak tasarlanması.