Kategori


Spor

İZMİR YEŞİLYURT STADI

İZMİR YEŞİLYURT STADI

İŞVEREN BAŞLANGIÇ BİTİŞ İNŞAAT ALANI YER DURUM İzmir Konak Belediyesi 2003 2003 10.000 m2 İzmir Yarışma 2.ÖDÜL Galeri PROJE DETAYLARI Stadyum kapalı tribün örtüsünün stad dışına taşarak iklimsel koşullara da uyumlu bir örtülü alan tanımlaması, bu alanın ticari ve kültürel birimlerle beslenmesi ve böylelikle spor tesisinin özel kullanımı dışında sosyo-kültürel kullanımlara olanaklı bir yapıya dönüştürülmesi.

AQUPARK KAZAN

İŞVEREN BAŞLANGIÇ BİTİŞ İNŞAAT ALANI YER DURUM Orumeks – Suvar Konsorsiyumu 2003 2003 12.000  m² KAZAN – Tataristan Tasarım Projesi Galeri PROJE DETAYLARI Yöresel özellikler ve iklimsel koşullar gözetilerek çatı örtüsü ve döşemeleri tahrip olmuş kültür mirası tarihi yapının “örtülerek” spor aktivitelerine yönelik bir sosyal merkeze dönüştürülmesi.

Sarıkamış spor & Rekreasyon

İŞVEREN BAŞLANGIÇ BİTİŞ İNŞAAT ALANI YER DURUM Türk Sliahlı Kuvvetleri 2000 2000 4.000  m² KARS Tasarım Projesi Galeri PROJE DETAYLARI Yöresel özellikler ve iklimsel koşullar gözetilerek çatı örtüsü ve döşemeleri tahrip olmuş kültür mirası tarihi yapının “örtülerek” spor aktivitelerine yönelik bir sosal merkeze dönüştürülmesi.

CAFERAĞA SPOR VE KÜLTÜR MERKEZİ

İŞVEREN BAŞLANGIÇ BİTİŞ İNŞAAT ALANI YER DURUM Kadıköy Belediyesi 2016 2016 17.750  m² Kadıköy / İSTANBUL Yarışma Projesi  2.ÖDÜL Galeri PROJE DETAYLARI Tasarım sokak yaşantısıyla bütünleşen ardışık bir dış mekanlar kurgusu önermektedir. Spor salonu ve kapalı yüzme havuzu girişlerine yönelik “alt odak”, ssm girişine yönelik “üst odak”, yayayı yağmurdan ve güneşten korunaklı biçimde farklı kotlara..