Category


Sports

İZMİR YEŞİLYURT STADIUM

İZMİR YEŞİLYURT STADIUM

CLIENT START FINISH AREA LOCATION STATUS İzmir Konak Belediyesi 2003 2003 10.000 m2 İzmir Yarışma 2.ÖDÜL Gallery DETAILS Stadyum kapalı tribün örtüsünün stad dışına taşarak iklimsel koşullara da uyumlu bir örtülü alan tanımlaması, bu alanın ticari ve kültürel birimlerle beslenmesi ve böylelikle spor tesisinin özel kullanımı dışında sosyo-kültürel kullanımlara olanaklı bir yapıya dönüştürülmesi.

AQUPARK KAZAN

CLIENT START FINISH AREA LOCATION STATUS Orumeks – Suvar Konsorsiyumu 2003 2003 12.000  m² KAZAN – Tataristan Tasarım Projesi Gallery DETAILS Yöresel özellikler ve iklimsel koşullar gözetilerek çatı örtüsü ve döşemeleri tahrip olmuş kültür mirası tarihi yapının “örtülerek” spor aktivitelerine yönelik bir sosyal merkeze dönüştürülmesi.

Sarıkamış Sports & Recreation

CLIENT START FINISH AREA LOCATION STATUS Türk Sliahlı Kuvvetleri 2000 2000 4.000  m² KARS Tasarım Projesi Gallery DETAILS Yöresel özellikler ve iklimsel koşullar gözetilerek çatı örtüsü ve döşemeleri tahrip olmuş kültür mirası tarihi yapının “örtülerek” spor aktivitelerine yönelik bir sosal merkeze dönüştürülmesi.

CAFERAĞA SPORTS & CULTURE CENTER

CLIENT START FINISH AREA LOCATION STATUS Kadıköy Belediyesi 2016 2016 17.750  m² Kadıköy / İSTANBUL Yarışma Projesi  2.ÖDÜL Gallery DETAILS Tasarım sokak yaşantısıyla bütünleşen ardışık bir dış mekanlar kurgusu önermektedir. Spor salonu ve kapalı yüzme havuzu girişlerine yönelik “alt odak”, ssm girişine yönelik “üst odak”, yayayı yağmurdan ve güneşten korunaklı biçimde farklı kotlara ulaştıran “düşey..