Kategori


Kültürel

MERCANKÖŞK SOSYAL MERKEZİ

KÜNYE İŞVEREN BAŞLANGIÇ BİTİŞ İNŞAAT ALANI YER DURUM İstanbul Büyükşehir Belediyesi 2005 2007 500 m² İstanbul Tamamlandı Galeri PROJE DETAYLARI Mevcut bir çam korusunun içinde ağaç olmayan tek kesimde konumlandırılmış, mekansal unsurlar “yeşil kütükler” yoluyla mevcut ağaç dokusuyla bütünleştirilmiş, üzeri Karadeniz’e yönelik seyir ve aktivite terası olarak kullanılan sosyal merkez.    

FENERBAHÇE DALYAN SOSYAL MERKEZİ

Künye İŞVEREN BAŞLANGIÇ BİTİŞ İNŞAAT ALANI YER DURUM T.C. Milli Savunma Bakanlığı 1999 1999 800 m² Fenerbahçe / İSTANBUL Tamamlandı Galeri PROJE DETAYLARI Yapı teknolojilerindeki gelişmelerden yüksek derecede yararlanılması yoluyla yapının içinde bulunduğu kıyı şeridi ve Marmara Denizi ile görsel, mekansal ve anlamsal olarak güçlü bir şekilde ilişkilendirilerek tasarlanması.

SULTANGAZİ KÜLTÜR MERKEZİ

Künye İŞVEREN BAŞLANGIÇ BİTİŞ İNŞAAT ALANI YER DURUM İstanbul Büyükşehir Belediyesi 2011 2013 7.000 m2 Gazi Parkı / İstanbul Tamamlandı Galeri . PROJE DETAYLARI Çok katlı olarak tasarlanmak zorunda kalınan yapıya “kentsel odak” kimliği kazandırmak amacıyla, yapının ana caddeye yönelik cephesi geri çekilerek, sınırlı büyüklükte de olsa örtülü bir toplayıcı “ön alan” elde edilmiştir. Alanın..

KAĞITHANE SOSYAL MERKEZİ

Künye İŞVEREN BAŞLANGIÇ BİTİŞ İNŞAAT ALANI YER DURUM İstanbul Büyükşehir Belediyesi 2011 2013 3.000 m² Kağıthane / İstanbul Tamamlandı Galeri PROJE DETAYLARI Tasarımda; yapıyı önündeki parkla, görsel ve mekansal olarak bütünleştiren, bakımını kullanıcıların yapacakları “yeşil cephe” / zeminde yer alan yaşlıların kullanıcı katılımı kavramı uyarınca düzenleyebilecekleri “bahçe” / ortak alanlardan biri olarak tasarlanan örtülü “buluşma..
CEM KÜLTÜR EVİ

CEM KÜLTÜR EVİ

İŞVEREN BAŞLANGIÇ BİTİŞ İNŞAAT ALANI YER DURUM CEM VAKFI 1996 1996 1.500 m2 Tip Proje Yarışma 1.ÖDÜL Galeri PROJE DETAYLARI Yurdun değişik bölgelerinde uygulanması düşünülen “tip proje” niteliğindeki gereksinim programının “çokluk” kavramı ışığında 12 mekansal unsura ayrıştırılarak, bir alfabe oluşturması, farklı çevre şartlarına göre değişik biçimlerde yan yana gelebilecek 12 mekansal unsur yoluyla temel kimlik..
NAMIK KEMAL ÜNİ. SOSYAL MERKEZİ

NAMIK KEMAL ÜNİ. SOSYAL MERKEZİ

İŞVEREN BAŞLANGIÇ BİTİŞ İNŞAAT ALANI YER DURUM Namık Kemal Üniversitesi 2010 2010 450 m² Çorlu / Tekirdağ Tasarım Projesi Galeri PROJE DETAYLARI İçerdiği sera, tromp duvarı, güneş panelleri ve asma altı terası gibi mekansal bir “açılış” olarak tasarlanmış üniversite sosyal merkezi.  

AQUPARK KAZAN

İŞVEREN BAŞLANGIÇ BİTİŞ İNŞAAT ALANI YER DURUM Orumeks – Suvar Konsorsiyumu 2003 2003 12.000  m² KAZAN – Tataristan Tasarım Projesi Galeri PROJE DETAYLARI Yöresel özellikler ve iklimsel koşullar gözetilerek çatı örtüsü ve döşemeleri tahrip olmuş kültür mirası tarihi yapının “örtülerek” spor aktivitelerine yönelik bir sosyal merkeze dönüştürülmesi.

expo 2016 kulesi

İŞVEREN BAŞLANGIÇ BİTİŞ İNŞAAT ALANI YER DURUM Antalya EXPO 2014 2014 1.500 m² Antalya Yarışma Projesi Mansiyon Galeri PROJE DETAYLARI Kule;    Expo 2016’nın tema ve sloganı doğrultusunda algı ve deneyim anlamında kullanıcıya doğal değerleri duyumsatacak ve iletiler sunacak biçimde tasarlanmıştır. Zemin düzlemindeki yeşil örtü kule üzerindeki “canlılık katmanı” yoluyla üst kotlara taşınmakta ve çocuklara..

Çanakkale Kent Meydanı ve Çevresi

İŞVEREN BAŞLANGIÇ BİTİŞ İNŞAAT ALANI YER DURUM Çanakkale BELEDİYESİ 2013 2013 360.000 m2 Çanakkale Yarışma Projesi Mansiyon Galeri PROJE DETAYLARI Yarışma alanının içerdiği sorunlar ve bu sorunların çözümüne ilişkin yaklaşımımız üç ana başlık altında toplanabilir. 1. yaya ve araç hareketini, yaya dolaşım sürekliliği lehine çözmek / özellikle kordon boyu kıyı dolaşımını araç trafiğinden arındırmak (bu..