Category


Urban

Eyüp Park Environmental Design

Eyüp Park Environmental Design

INFO CLIENT START END AREA LOCATION STATUS İstanbul Büyükşehir Belediyesi 2007 2009 17.500 m² İstanbul Tamamlandı Gallery DETAILS EYÜP PARKI ÇEVRESEL TASARIMI :  “YEŞİL AVLU” Eyüp merkezinde yer alan ve zamanla işlevsizleşerek “ artık alan” niteliğine bürünen eski fidanlık alanının yeniden tasarlanarak semt parkı olarak kentsel yaşantıya kazandırılması İ.B.B. tarafından öngörülmüştür. Eyüp ve yakın çevresinin..
Antakya Mahveli

Antakya Mahveli

CLIENT START FINISH AREA LOCATION STATUS Hatay Belediyesi 2011 2014 18.500 m² Antakya / HATAY Tamamlandı Gallery DETAILS “Merdiven bahçe” tasarımı alt kotta Hatay kent merkezinin ana arteri olan Atatürk Caddesi’ne, üst kotta ise Karacaoğlan Caddesi’ne cephesi olan eğimli bir alanda gerçekleştirilmiştir. Alt ve üst kotlar arasında yaklaşık 12 metre kot farkı vardır. Yerel yönetim..

AQUPARK KAZAN

CLIENT START FINISH AREA LOCATION STATUS Orumeks – Suvar Konsorsiyumu 2003 2003 12.000  m² KAZAN – Tataristan Tasarım Projesi Gallery DETAILS Yöresel özellikler ve iklimsel koşullar gözetilerek çatı örtüsü ve döşemeleri tahrip olmuş kültür mirası tarihi yapının “örtülerek” spor aktivitelerine yönelik bir sosyal merkeze dönüştürülmesi.

expo 2016 tower

CLIENT START FINISH AREA LOCATION STATUS Antalya EXPO 2014 2014 1.500 m² Antalya Yarışma Projesi Mansiyon Gallery DETAILS Kule;    Expo 2016’nın tema ve sloganı doğrultusunda algı ve deneyim anlamında kullanıcıya doğal değerleri duyumsatacak ve iletiler sunacak biçimde tasarlanmıştır. Zemin düzlemindeki yeşil örtü kule üzerindeki “canlılık katmanı” yoluyla üst kotlara taşınmakta ve çocuklara yönelik bir..

İSTANBUL Natural life park

CLIENT START FINISH AREA LOCATION STATUS İstanbul Büyükşehir Belediyesi 2003 2003 35.000 m² İstanbul Tasarım Gallery DETAILS Hayvanların doğal yaşam koşullarında özgürce yaşamlarını sürdürürken, ziyaretçiler tarafından gözlenip izlenebildiği bir mekansal çözümü barındıran ekolojik bir yaşam çevresi tasarımı.

KADIKÖY-HAREM Urban Design

CLIENT START FINISH AREA LOCATION STATUS İstanbul Büyükşehir Belediyesi 2001 2001 ……… m² İstanbul Yarışma Projesi 2.ÖDÜL Gallery DETAILS Harem kesimine yeni denizyolları terminali ve yeni işlevler ile “Merkez” kimliği kazandırılması. /Haydarpaşa-Harem arasının deniz parkına dönüştürülmesi. /Yeldeğirmeni çarşı ve yerleşmesinin kıyı yaya bağının kurulması. /Kadıköy Meydanına “Kültür Meydanı” kimliğinin kazandırılması. /Kadıköy-Bahariye-Moda yerleşmesi kesiminin ticari, sosyo-kültürel konut..

PENDİK MARİNA

CLIENT START FINISH AREA LOCATION STATUS Pendik Belediyesi 2004 2004 15.000 m² İstanbul Konsept Tasarım Gallery DETAILS Pendik sahil kesiminde içerdiği destek işlevler ile kentsel anlamda canlılık ve katkı sunacak, ticaret ve sosyo-kültürel birimlerle zenginleştirilmiş marina tasarımı.  

Çanakkale City Square & Surroundings

CLIENT START FINISH AREA LOCATION STATUS Çanakkale BELEDİYESİ 2013 2013 360.000 m2 Çanakkale Yarışma Projesi Mansiyon Gallery DETAILS Yarışma alanının içerdiği sorunlar ve bu sorunların çözümüne ilişkin yaklaşımımız üç ana başlık altında toplanabilir. 1. yaya ve araç hareketini, yaya dolaşım sürekliliği lehine çözmek / özellikle kordon boyu kıyı dolaşımını araç trafiğinden arındırmak (bu çerçevede feribot..
SELAMİÇEŞME PARK Urban Design

SELAMİÇEŞME PARK Urban Design

CLIENT START FINISH AREA LOCATION STATUS Kadıköy Belediyesi 1990 1990 130.000 m² İstanbul Yarışma Projesi 2.ÖDÜL Gallery DETAILS Temel düşünce, çevre şartlarının olumsuz, çarpık yapılaşmanın baskın olduğu durumlarda, kullanıcının göresel ve işitsel kirlilik gibi olumsuzluklardan içine girerek yalıtılacağı ve doğal değerler ile buluşacağı bir koru oluşturmaktır.  
SAPANCA Lake Urban Design

SAPANCA Lake Urban Design

CLIENT START FINISH AREA LOCATION STATUS Arifiye Belediyesi 2007 2007 24.000 m² Adapazarı Yarışma Projesi 2.ÖDÜL Gallery DETAILS Sapanca gölü kıyısının “doğal değerler” i zedelemeksizin kentsel kullanıma yönelik olarak tasarlanması.