Category


Housing

MİHRİMAH SULTAN SETTLEMENTS

INFO CLIENT START FINISH AREA LOCATION STATUS Fatih BELEDİYESİ 2010 2011 63.450 m2 İstanbul Tamamlandı Gallery DETAILS Tasarımda; Çevrenin içerdiği sosyo-kültürel niteliklerin ve “Sur içi mahallesi” kimliğinin korunması hedeflenmiştir. Bu doğrultuda alandaki tüm sokak geçkileri, ada-parsel düzeni, tescilli yapılar ve sivil mimari örnekler korunmuş ve 2,3,4 katlı yapılardan ve ardışık dış mekanlardan oluşan insani ölçekte..

POLO Housing

CLIENT START FINISH AREA LOCATION STATUS Polo Yapı 2008 2010 700 m² Darıca / Kocaeli Tamamlandı Gallery DETAILS Konutlara ait sokak üstü odaları ve bakış noktaları ile mekansal olarak zenginleştirilmiş sürprizli bir komşuluk sokağına asılı olarak tasarlanmış bağımsız bahçeli, teraslı konut birimleri.
yaşama saygı Yerleşimi

yaşama saygı Yerleşimi

CLIENT START FINISH AREA LOCATION STATUS Bayındırlık Bakanlığı 2000 2000 40.000 m² Kocaeli Yarışma Projesi 2.ÖDÜL Gallery DETAILS 17 Ağustos depremi sonrası İzmit Arızlı da tasarlanan öneri yerleşim kurgusu her şeyden önce bir insan yerleşmesi olarak, insani ölçektir ve sürprizli, sıcak mekanlardan oluşmaktadır. Ayrıca kullanıcılara “topluluk ruhu” aşılayacak, komşuluk ilişkilerinin gelişmesini destekleyecek ve kullanıcının çevreyi..

NEMETSCHECK ACADEMY YAŞLILAR KÖYÜ

CLIENT START FINISH AREA LOCATION STATUS ??? 2004 2004 3.300 m2 Almanya Yarışma 1.ÖDÜL Gallery DETAILS Yaşlıların toplumun bir parçası olarak yaşayacakları, komşuluk ilişkilerini güçlendiren, ekolojik değerlere duyarlı yaklaşımlar içeren, canlı ve çekici bir yaşam çevresinin tasarlanması.
Dikmen Konut Yerleşimi

Dikmen Konut Yerleşimi

CLIENT START FINISH AREA LOCATION STATUS SİNPAŞ GYO 2009 2009 70.000 m² Ankara Tamamlandı Gallery DETAILS Zeminde yaygın olarak tasarlanan kent villalarının mekansal kimlik ve konfor özelliklerinin 50 katlı “botanik kule” ye oluşturulan kış bahçeleri yoluyla tırmandırılması, özgün “gökyüzü villaları” çözümü, doğa dostu enerji sistemlerinin yapılarda bütünleşik olarak kullanımı.

ZORLU CENTER

CLIENT START FINISH AREA LOCATION STATUS Zorlu Holding 2007 2007 235.000 m² İstanbul Yarışma Projesi Mansiyon Gallery DETAILS Kent merkezinde yer alacak, yoğun ve büyük bir yapısal alan içeren ihtiyaç programının ekolojik değerlere duyarlı, masalsı bir yaşam çevresi olarak tasarlanması.

UFA MULTİKOMPLEKS

CLIENT START FINISH AREA LOCATION STATUS Orimeks 2003 2003 150.000 m2 Kazan / Tataristan Tasarım Projesi Gallery DETAILS Kentin merkezi kesiminde kentsel yaşantıya barındığı işlevler ve mekansal özellikleri ile katkı sunacak, yapılar ve dış mekanlardan oluşan bir sosyo-kültürel odak alan tasarımı.

ÜNİKONUT Yerleşimi

CLIENT START FINISH AREA LOCATION STATUS İstanbul Üniversitesi 2010 2014 70.000 m² İstanbul Tamamlandı Gallery DETAILS Ünikonut tasarımı, İstanbul Beylikdüzü’nde yoğun yapılaşmanın başladığı bir çevrede, İstanbul Üniversitesi öğretim üyeleri ve ailelerine yönelik, yüksek yoğunlukta bir konut yerleşimidir. Çevredeki yapılaşmanın bütüncül bir kentsel tasarım planına bağlı olarak değil, birbirleri ile ilişkileri kopuk, çepeçevre araç yolları ile..