Category


Education

DR. NATUK BİRKAN ELEMENTARY SCHOOL

CLIENT START FINISH AREA LOCATION STATUS Natuk Birkan Vakfı 2000 2003 10.000 m² İTÜ Ayazağa Kampüsü İSTANBUL Tamamlandı Gallery DETAILS “Çokluk” kavramı ışığında küçük bir köy gibi tasarlanmış, tümüyle öğrencilerin psikolojik ve fiziksel özelliklerine göre biçimlendirilmiş, doğal değerler ve topoğrafya ile uyumlu bir temel eğitim okulu tasarımı.

İ.T.Ü. EKREM ELGİNKAN HIGH SCHOOL

CLIENT START FINISH AREA LOCATION STATUS Elginkan Holding 2003 2005 7.200 m² İTÜ Ayazağa Kampüsü İSTANBUL Tamamlandı Gallery DETAILS Topoğrafya ile bütünleşik, sırtını mevcut yamaca yaslamış, tüm kapalı mekanların üstü kullanıma yönelik “çatı bahçesi” olarak tasarlanmış, öğrencilere “doğal değerler” in anlam ve önemini duyumsatacak bir eğitim tesisi.

A.Ü. FOREIGN LANGUAGES FACULTY

CLIENT START FINISH AREA LOCATION STATUS Anadolu Üniversitesi 2007 2009 36.000 m² Eskişehir Tamamlandı Gallery DETAILS Yaklaşık 36.000 m² kapalı yapı alanına sahip gereksinim programının “çokluk” kavramı ışığında tanımlı mekansal unsurlara ayrıştırılarak, iri ve ezici değil, kolay kavranabilir, sürprizli ve ölçekli bir çevrenin elde edilmesi, oluşturulan avlu, bahçe, iç bahçe, kış bahçesi gibi mekanlar yoluyla..
Disaster Coordination Center

Disaster Coordination Center

CLIENT START FINISH AREA LOCATION STATUS Kointaş 2015 2017 10.500 m² Bursa Tamamlandı Gallery DETAILS       Bursa Büyükşehir Belediyesinin alan tahsisi ile İHH vakfının maddi olanakları ve toplanan bağışlarla inşa edilmiş olan yapı, Alaşar Köyü yolu üzerinde Bursa Büyükşehir Belediyesi Otobüs Terminali yakınındadır. Çevre yolu ve kent içi ulaşım ağı ile sıkı ilişkili..

SULTANGAZİ CULTURAL CENTER

Info CLIENT START FINISH AREA LOCATION STATUS İstanbul Büyükşehir Belediyesi 2011 2013 7.000 m2 Gazi Parkı / İstanbul Tamamlandı Gallery . DETAILS Çok katlı olarak tasarlanmak zorunda kalınan yapıya “kentsel odak” kimliği kazandırmak amacıyla, yapının ana caddeye yönelik cephesi geri çekilerek, sınırlı büyüklükte de olsa örtülü bir toplayıcı “ön alan” elde edilmiştir. Alanın topoğrafik özelliklerinden..
ŞİŞLİ LİSESİ

ŞİŞLİ LİSESİ

CLIENT START FINISH AREA LOCATION STATUS Şişli Belediyesi 2011 2011 24.500 m² İSTANBUL Yarışma Projesi 1.ÖDÜ Gallery DETAILS Tasarımda, öncelikle olumsuz çevre koşulları nedeniyle, yapının kendi çevresini ve dış mekanlarını oluşturarak öğrencilere nitelikli bir mekansal çevre sunması amaçlanmıştır. Kavranabilir boyutlarda gruplanmış yapı birimleri ile uygun yön olan güneye yönelik avlu ve bahçeler kurgunun temel unsurlarıdır.
M.E.B. Şirinköy Eğitim Yerleşkesi

M.E.B. Şirinköy Eğitim Yerleşkesi

CLIENT START FINISH AREA LOCATION STATUS Milli Eğitim Bakanlığı 2013 2014 65.000 m² DENİZLİ Yarışma Projesi 1.ÖDÜL Gallery Details Tasarımda; yapılar ile dış mekanlar arasındaki denge birincil öncelik olarak gözetilmiş, alan bütünü “artık alan” kalmayacak biçimde kullanılmaya çalışılmıştır. Öğrencilerin ders saatleri içinde ve dışında kullanabilecekleri ardışık dış mekanlar ve yeşil alanlar mekan kurgusunu belirlemiş, yapı..

Harran University Campus

CLIENT START FINISH AREA LOCATION STATUS GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı 1995 1995 500.000 m² ŞANLIURFA Yarışma Projesi 2.ÖDÜL Gallery DETAILS Yöreye özgü mekansal kültür birikimini yorumlayarak bir üniversite yerleşimi için gerekli yaşantı zenginliğinin, insani ölçekteki yapılar ve ardışık sürprizli dış mekanlardan oluşan kurgu ile ekolojik verileri de göz önüne alarak elde edilmesi.
İTÜ FASHION DESIGN SCHOOL

İTÜ FASHION DESIGN SCHOOL

CLIENT START FINISH AREA LOCATION STATUS İ.T.Ü. 2006 2006 2.500 m2 İstanbul Tasarım Projesi Gallery DETAILS İTÜ Gümüşsuyu yerleşkesinde İstanbul Boğazı görünümüne açılan ve halihazırda depo ve laboratuvar olarak kullanılan yapının bir eğitim tesisine ve sosyo-kültürel bir odağa dönüştürülmesi.  

i.t.ü. Ayazaga Campus

CLIENT START FINISH AREA LOCATION STATUS İ.T.Ü. 2012 2012 989.000 m2 İstanbul Yarışma Projesi Mansiyon Gallery DETAILS İ.T.Ü. Ayazağa yerleşkesi mekansal anlamda 2 temel sorun içermektedir: 1) Yerleşke, yapıların yerleşke içindeki dağınık, birbirlerinden kopuk konumları ve yaya erişim mesafelerinin uzunluğu nedeniyle, tanımlı bir diş mekan kurgusuna ve canlı bir diş mekan yaşantısına sahip değildir. 2)..